top of page

Družstvo mužů ukončilo 1. ligu na 3. místě!


Skvělý úspěch, ale též zklamání z nejtěsnějšího možného uniknutí historického úspěchu, zaznamenalo naše prvoligové družstvo mužů. Naši borci před posledním 4. kolem drželi remízový stav s konkurenční Opavou, se kterou měli shodný poměr hlavních bodů, ale vyšší hodnotu bodů pomocných, o rozhodujícím 2. místě v ligové tabulce za dominantní a již jasně vítěznou Olomoucí tak mělo rozhodnout právě poslední kolo.

Samotné 4. kolo probíhalo i přes nepřítomnost několika výrazných opor na výbornou, o masivní bodový vklad se ještě před jeho začátkem postarali naši chodci v předsunutém závodě. Postupně se s přibývajícími disciplínami srovnával i bodový stav právě s konkurenční Opavou, což vyvrcholilo infarktovým závěrem - po sečtení všech disciplín došlo k remíze (oba týmy 210 b.) v pomocných bodech.

Prvotní nadšení (kdy jsme slavili vyšší počet pomocných bodů ze všech kol, tedy první pomocné kritérium) vystřídalo zklamání, když nám směrnice soutěžního řádu ukázala nemožnost remízy v daném kole. Na řadu tedy přišlo až druhé pomocné kritérium - počet . míst v daném kole. Zde, bohužel pro nás, zaznamenal Sokol Opava o jedno vítězství více a získal tak větší počet hlavních bodů.

Suma sumárum - naše družstvo po supervyrovnaných bojích a i přes vyšší počet bodů v jednotlivých kolech ukončilo sezónu v druhé nejvyšší české soutěži 3. místem, tedy stejně jako minulý rok. Bohužel se nepodařilo vyrovnat historicky nejlepší umístění havířovské atletiky (2. místo), i přes to se však jedná o vynikající úspěch a celé družstvo zaslouží absolutorium, obrovské díky a ještě větší pochvalu!!!

Commenti


bottom of page