top of page

Dvojice havířovských atletů přivezla stříbro a bronz z Mistrovství světa veteránů


Veteránského Mistrovství Světa v atletice, které hostila na konci března polská Toruň, se zúčastnili i dva zkušení borci z Atletiky Havířov 1965. Vrhači Jaroslav Stančík a Vladimír Kadlečík po úspěšném tažení veteránským Mistrovstvím ČR, kde vybojovali 4 cenné kovy, porovnali své síly i s konkurenčními atlety z celého světa a srovnání to bylo nadmíru úspěšné. O obdivuhodný počin se jedná nejen vzhledem k pokročilému věku obou atletů, ale též pro jejich návrat ke královně sportů po letech, kdy sportem znavená těla již nebyla navyklá na každodenní intenzivní trénink. Oba borci však do přípravy naskočili s plnou vervou a výsledkem jsou fantastické výsledky dosažené v prostředí nádherné polské haly a vrhačského areálu.

Jarda Stančík, mladší z obou atletů, nastoupil k jediné, avšak své elitní disciplíně – k hodu diskem. V kategorii mužů nad 35 let nestačil pouze na vytáhlého Holanďana Deckera, s výkonem 45,20 však za sebou nechal bronzového Egypťana Elsharkawyho i zbytek startovního pole. Opora prvoligového mužstva havířovských atletů si tak z Polska odváží úžasnou stříbrnou medaili a řadu příjemných zážitků spojených s oslavou medaile i skvělou partou českých reprezentantů.

Vláďa Kadlečík, závodník kategorie nad 50 let, se představil hned ve třech disciplínách. Hned první start v hodu kladivem oslavil medailovým úspěchem, když nestačil pouze na poláka Walczaka a českého kolegu Peňáze. S výkonem 50,53 a bronzovou medailí však může být nadmíru spokojen. Jelikož se jedná o univerzálního vrhače, nastoupil Vladimír i do soutěží v hodu břemenem a hodu diskem. V prvně jmenované disciplíně zaznamenal 4. místo za 16,63, v diskařském sektoru pak po výkonu 44,32 obsadil 6. příčku. I Vladimír patří mezi opory havířovského prvoligového týmu, pro svou píli a profesionální přístup je zároveň vzorem a mentorem mladším atletům v klubu.

I přes věk spadající do veteránské kategorie se oba atleti představí v hlavní atletické sezóně opět mezi závodníky „standardní“ dospělé kategorie a bezpochyby budou po náročné přípravě dělat čest havířovské atletice masivním ziskem bodů pro své milované družstvo a klub.

Kluci, máte náš obdiv a za celý oddíl Vám patří obrovská GRATULACE!!!

Comments


bottom of page