top of page

Mistrovství ČR žactva v hale


Jedním z vrcholů halové sezóny bylo v jejím samotném závěru Mistrovství ČR staršího žactva, které hostil ostravský atletický svatostánek.

Do úvodního sobotního dne zasáhl náš vytrvalec Sebík Šemrák, který v dané kategorii po přestupu z mladšího žactva závodí prvním rokem. Od Sebíka jsme vzhledem k tabulkovému umístění ve spodní části startovního pole na jeho trati 1500 m nečekali "žádné extra umístění", všem nám ale vytřel zrak téměř 10 sekundovým zlepšením osobního maxima! Takticky vyspělým vystoupením a výtečným výkonem 4:38,74 dokázal doběhnout na 9. místě, což je naprosto skvělý počin!

V neděli náš oddíl reprezentovala dívčí štafeta 4x200 ve složení Míša Žáčková, Barča Štarková, Marina Kaducová a Sofča Žwaková. Děvčata sestavily jednu z nejmladších štafet 40 členého startovního pole. Nedostatek zkušeností se projevil především na předávkách, kdy se 2 ze 3 předávek vůbec nevydařily a rozhodly o umístění v hloubi startovního pole - čas 1:53,19 stačil na 32. místo. Přestože byly děvčata se svým vystoupením nespokojené, může je těšit vůbec první start na Mistrovství ČR, zkušenosti jsou k nezaplacení :)

Коментари


bottom of page