top of page

Mistrovství ČR dorostu a juniorů v hale


Dorostenci a junioři mají po uplynulém víkendu své vrcholy za sebou. Již před 14 dny se utkali nejlepší mládežničtí vícebojaři a chodci na vlastním MČR v Praze. Náš oddíl zde reprezentovala svěřenkyně Honzy Poláška Terka Mrázková, která si za výkon 17:25,17 na juniorské "trojce" chůze odvezla pěkné 7. místo.


Klasické halové "mistráky" dorostenců a juniorů pak hostila o víkendu 25. a 26. 2. Ostrava. Již v sobotním úvodu Mistrovství se skvěle představila svěřenkyně Standy Sajdoka Bára Gonová, která v kouli dorostenek předvedla výrazný osobní rekord 13,08 a umístila se na nečekaném, leč nádherném 5. místě. V závěru sobotního programu se na svém prvním atletickém MČR představila převážně triatlonistka a svěřenkyně Honzy Poláška Verča Hrachovinová, která si na tříkilometrové trati vyběhla za výkon 11:21,36 hezké 11. místo mezi dorostenkami.


Nedělní program začal pro nás nejočekávanější disciplínou, tedy výškou dorostenců, kde Oliver Syslo obhajoval průběžné 2. místo národních tabulek. V napínavé soutěži skočil Oliver jen 1 cm za osobákem, výkon 194 cm zaznamenali i další dva borci, těm však svěřenec Aleše Dudy podlehl "na pokusy". Výsledná bronzová medaile je však obrovský úspěch, Oli navázal na žákovské stříbro hned svou první možností mezi dorostenci a přidal další cenný kov.

Na samém sklonku nedělního programu a celého Mistrovství se představila i naše štafeta dorostenek na 4x200 metrů. Děvčata ve složení Bára Gonová, Dorka Daňková, Julča Romanová a Bára Vodáková dokázaly výrazně stlačit svůj čas z MMaS, výkon 1:49,57 stačil na celkové 14. místo. Původně se měla účastnit i chlapecká štafeta, ta však byla pro četná zranění a nemoc odhlášena.


Všem našim atletům děkujeme za výbornou reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výkonům.

Comments


bottom of page