top of page

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže a dospělých s 9 medailemi


Medailové hody uspořádali atleti našeho oddílu na Jižní Moravě, kde se konala víkendová Mistrovství Moravy a Slezska. V sobotu hostilo Znojmo dorostence a dorostenky, v neděli se představili junioři a dospělí v Břeclavi. Naše esa si namísto vína a klobásek políčila hned na 9 medailových zářezů!

Nejčetnějším kovem do naší sbírky bylo zlato, o to se hned ve čtyřech případech postarali Bára Gonová, Péťa Liška, Filip Austera a Adam Szymaník. Bára předvedla v kouli dorostenek 6. pokusem parádní absolutní osobák 13,19 a společně s moravským titulem se zařadila na 7. místo průběžných národních tabulek. Péťa Liška v disku juniorů poprvé překonal 40 metrovou hranici a super výkonem 42,26 si s vítězstvím zajistil i účast na MČR. Ve společném běhu mužů a juniorů na 3000 m. překážek se představili Adam Szymaník s Filipem Austerou, oba výbornými PB ovládli své kategorie, Adam kraloval mezi muži za 9:23,60, Filip pak mezi juniory za 10:25,60. Oba borci se na stejné trati pravděpodobně přestaví i na národním mistrovství.

O 3 stříbrné medaile se postarali Verča Hrachovinová, Oliver Syslo a Jarda Stančík. Verča našla jedinou přemožitelku v běhu na 3000 metrů dorostenek v osobním maximu 11:04,11. Oliver ve výšce dorostenců zapsal 190 cm a Jarda se zaskvěl v disku mužů letošním maximem 46,62.

Dva bronzy přidali Adam Wewiorka a Ondra Staś. Adam v protivětru na dvoustovce juniorů předvedl 23,48, Ondra v dálce mužů 646 cm.

Děkujeme všem našim atletům k výtečné reprezentaci a gratulujeme k medailím a výkonům :)


コメント


bottom of page