top of page

Skvělý první závod HRATLETIKY


Po dvou letech příprav jsme spolu s naším přátelským oddílem Atletika Poruba mohli konečně naostro spustit první závod projektu HRATLETIKA, který jsme ušili na míru našim přípravkám v duchu hravého a přátelského atletického zápolení družstev. Ve středu 12. 4. jsme v tělocvičně hostili mladší a starší porubské přípravky, které se pro toto odpoledne stali vyzyvatelem našim svěřencům.

Závod je koncipován jako všestranná týmová soutěž složená ze 4 disciplín postavených na variacích překážkových běhů, skoků, hodů a štafet. Pro první kolo jsme zvolili snazší varianty v podobě jednoduché opičí dráhy, autového hodu plným míčem, skoku z místa a překážkové štafety. Všechny děti absolvovaly v příjemné závodní atmosféře všechny 4 disciplíny, za každou si odnesly ilustrovanou kartičku se zvířecím maskotem daného atletického odvětví a s vlastním dosaženým výkonem. V soutěži družstev se pak započítávají výkony všech malých závodníků, celkové pořadí pak rozřeší závěrečná štafeta.

Přesně tak tomu bylo i v případě prvního závodu, především pak u starších přípravek. Naše družstvo vstupovalo do štafety s mírným bodovým náskokem, porubští závodníci ale mohli případným vítězstvím ve štafetě pořadí otočit. Naše ratolesti ale předvedli bojovného ducha a štafetu ovládly, stejně jako celkové pořadí. U mladších přípravek se opakovalo totéž co u starších, avšak v opačném gardu, Porubáci ve štafetě s přehledem potvrdili průběžné vedení a pohár pro vítěze mladší kategorie tak putuje do Ostravy.

Hned v prvním závodě jsme si potvrdili myšlenky, se kterými jsme 2 roky projekt vytvářeli, tedy že dokážeme menší děti oslovit hezky připravenou zábavnou týmovou formou atletické soutěže bez tlaku na individuální výkon a zisk medailí. Důkazem tomu byla řada úsměvů, povzbuzování a spokojenosti z týmového úspěchu. Bylo to fajn :)


Commentaires


bottom of page