top of page

Stříbrné Mistrovství ČR dorostu a juniorů
Osmička atletů dorosteneckého a juniorského věku nás reprezentovala na Mistrovství ČR kategorií U18 a U20 na pražské Julisce, slušnou bilanci vyšperkoval v závěru našeho působení Oliver Syslo stříbrnou medailí, jak jsme si ale vedli celkově?

Právě Oliver se svou třetí "republikovou plackou" zasloužil o skvělý úspěch, stejně jako na předchozích MČR dlouho sahal i po vítězném zářezu. S čistým zápisem na výšce 192 cm i všech předchozích Oli dlouho držel průběžnou první příčku, na 194 cm však laťku dvakrát shodil lýtky, ve třetím pokusu se pak nevešel do rozběhu a musel se poklonit soupeři Jiráskovi, který nakonec zdolal 196 cm. I tak jsme s Oliho výkonem nadmíru spokojeni, dle projevu z posledních závodů se zdá býti pouze otázkou času, kdy se odrazí k výrazně vyšším výškám :)

Úspěšné tažení s troškou smůly zaznamenalo trio závodníků, kteří se shodně umístili na 9. příčce, tedy těsně za finálovými pozicemi. Bára Gonová v kouli dorostenek tentokrát nepřekonala třináctimetrovou hranici a s výkonem 12,08 jí unikl postup o pouhých 17 cm. 42 centimetrů dělilo od postupu Péťu Lišku v disku juniorů, výkon 41,49 je však jeho druhý nejlepší, ze svého prvního MČR tak odjíždí určitě spokojen. Devátou příčku zaznamenal i Filip Austera v běhu na 3000 m překážek, kde si dokázal vylepšit osobák na 10:15,56. Filip o den později v náročném programu závodil i na hladké "pětce", kde bral 11. příčku za 16:34,65.

Zastoupení jsme měli i v hladkých sprintech, kde se představili Adamové Hruška a Wewiórka. Mladší z obou závodníků, dorostenec Adam Hruška, nejdříve předvedl příjemný osobák 11,27 a 13. místo na stovce, finálová účast mu bohužel utekla o pouhé 3 setiny. Litovat můžeme jen pokaženého startu, potěší však jistota nominace do SCM. O den později Adam přidal 16. příčku na dvoustovce za 23,18. Stejnou trať za juniory absolvoval i Adam Wewiórka, výsledných 23,07 v protivětru mu přineslo 20. pozici.

Jediný vyložený nezdar jsme zaznamenali ve štafetě 4x100 m dorostenců, která si ve složení Ondra Šařec - Oliver Syslo - Kuba Číž - Adam Hruška bohužel nepředala a byla diskvalifikována, což je velká škoda, protože kluci měli v polovině závodu štafetu výborně rozběhnutou a určitě by bojovali o umístění v TOP5, možná lépe. Z nezdaru se ale určitě poučí a příští štafeta již bude plná radosti :)

Celkově hodnotíme MČR jako úspěšné, poděkovat za to musíme samozřejmě našim závodníkům a jejich osobním trenérům. Jste borci! :)

bottom of page