top of page

Stříbro, bronz a hromada osobáků na MMaS jednotlivců v haleSérie Mistrovství Moravy a Slezska v hale vyvrcholila pátečními žákovskými a sobotními "mistráky" dorostu, juniorů a dospělých. 22 našich atletů zaznamenalo nespočet osobních rekordů i dva cenné kovy.

V pátek si mezi žáky z našich závodníků zdaleka nejlépe vedl Sebík Šemrák, který si na 1500 m opět vylepšil osobní maximum, aktuální výkon 4:21,52 jej dokonce řadí na průběžné 3. místo národních žákovských tabulek. V závodě nestačil jen na sezónního lídra Kocmana z Břeclavi, skvělé zlepšení osobáku nám ale dává velké naděje směrem k březnovému Mistrovství ČR žactva.

V sobotu připojil k Sebíkově stříbru bronzovou medaili občasně závodící trenér Kuba Bystroň, který v dálce mužů při svém prvním letošním startu zaznamenal 664 cm. Třetí nejlepší výkon předvedl i Kuba Číž na 60 m dorostenců, když si ve finále zaběhl skvělé PB 7,25 - bohužel však po rozběhovém zakopnutí tento výkon předvedl "jen" ve finále B, o medailový boj byl tedy ochuzen. Naopak do finále "A" se probojoval Adam Hruška, který s halovým osobákem 7,28 obsadil 5. místo. Finále B a osobák na 60 m si užil v závodě mužů Jirka Vach, který prolétl cílem v čase 7,19. Kvalita havířovských sprintů se projevila i na 200 m, kde Kuba Číž v dalším osobáku 23,44 obsadil 5. místo.

Výborně si vedla i děvčata - Adéla Němčicová obsadila nejdříve 4. místo na 800 m juniorek v osobáku 2:25,86, poté přidala v těžké kombinaci disciplín i 6. místo na 1500 m v osobním maximu 5:14,57. Míša Žáčková si zlepšila PB na 60 m překážek, které zvládla na 7. místě za 9,35, Andrea Austerová se činila na 3000 m juniorek, kde časem 11:55,44 vybojovala 5. místo.

Osobní maxima a hezké výkony předvedli takřka všichni naši závodníci, kterým děkujeme za výbornou reprezentaci a gratulujeme :)


Comments


bottom of page