top of page

Supervydařené ligové 3. kolo


Nejvydařenější kolo letošního ligového ročníku zaznamenaly naše dospělá družstva v sobotu 24. června: muži obsadili druhou příčku v 1. lize, ženy o soutěž níže vybojovaly 6. pozici!

Pánové po 2. a 4. příčce z předchozích klání předvedli rekordní bodový zisk 237 bodů a nestačili pouze na domácí Olomouc. Hned 4 závodníci překonali metu 20 bodů: Venca Waloszek (21,25), Kuba Bystroň, Honza Horňák (oba 21) a Adam Szymanik (20). Bodově se výrazně činili i Honza Chlopčík (19,75), Matěj Linhart (15,25), Lukáš Ožana (13,25), Jarda Stančík a Alex Čača (oba 13) či Vláďa Kadlečík (12). Naši borci drží před posledním kolem těsnou druhou pozici, kterou budou hájit v srpnu ve finálovém kole proti Opavě a domácí Břeclavi. Jen připomeneme, že právě 2. místo v 1. lize by bylo vyrovnáním nejlepšího historického výsledku havířovské atletiky, takže budeme všichni napjatě držet palce :)

Nejlepšího letošního umístění dosáhly i ženy v rámci 2. ligy. Šesté místo se ziskem 160 bodů bylo velmi příjemným překvapením. Bodově se nejvíce prosadila opět Dorka Daňková (22), výrazně vypomohla i Natka Matušková (21), která se po více než roce a půl vrátila k tréninku a závodění, a to ve velkém stylu, vystřihla osobáky v oštěpu i kouli. Po patnácti bodech přidaly Bára Gonová a teprve žákyně Míša Žáčková. 10 bodů z chůze připsala Lucka Díková.

Našim atletům i atletkám tradičně děkujeme za tu nejlepší možnou reprezentaci a těšíme se na jejich vystoupení v rozhodujícím srpnovém kole!

Comentários


bottom of page