top of page

Vydařené zahájení sezóny


Velmi povedený vstup do halové sezóny 2024 zaznamenali naši atleti hned na třech frontách.

Prodloužený závodní víkend jsme zahájili v Ostravě, kde se v rámci tradičních "Zahajovaček" uskutečnil Silesian meeting, tedy klání mezi Moravskoslezským krajem a polským Slezským vojvodstvím. Osmička našich atletů přivezla hned 4 medaile, a to zásluhou Natky Matuškové, která zvítězila v kouli žen (10,89) a skončila 3. v trojskoku (10,99), Adély Němčicová, třetí z juniorského kilometru (3:16,18) a Davida Brabce, bronzového z výšky mužů (185). Čtvrté a sedmé místo doplněné dvěma osobáky zaznamenala Míša Žáčková na 300 m a 150 m dorostenek, super osobák 17,60 si na 150 m dorostenců vytvořil i Kuba ČÍž. který doběhl 5.

V neděli se na svém prvním velkém zahraničním mítinku v německém Güterslohu představil dorostenecký výškař Oliver Syslo, který zde potvrdil roli favorita, ovládl soutěž dorostenců a s novým halovým osobním maximem 199 cm zaostal jen 1 cm za maximem absolutním.

V pondělí se Natka Matušková přesunula ze Silesianu do Prahy na Akademické Mistrovství ČR, kde s výkonem 160 cm vybojovala hezké 6. místo.

Začátek sezóny se podařil na výbornou, jen tak dále :)


bottom of page