top of page

Zlaté Mistrovství ČR dorostuZa nadmíru podařené můžeme považovat Mistrovství ČR dorostu a juniorů, které hostila o posledním únorovém víkendu naplněná ostravská hala. Naše výprava čítající 5 dorostenců zaznamenala 3 perfektní osobní maxima a především zlatý vrchol pro havířovskou atletiku.


Jako první se již v sobotu představili na hladké šedesátce naši nadějní sprinteři Adam Hruška a Kuba Číž. Kluci do soutěže vstupovali s osobáky 7,24 a 7,25, které je papírově řadily až za první dvacítku. Adam předvedl v rozběhu nové maximum 7,23, které stačilo na 16. místo, Kuba byl v oddílovém minisouboji o kousek úspěšnější a taktéž v novém osobáku 7,21 skončil o příčku výše, tedy na 15. pozici.


O pár hodin později vystřídala na dráze kluky Míša Žáčková, pro kterou se jednalo o vůbec první individuální start na MČR. Jako dorostenka prvním rokem vstupovala Míša do soutěže na 400 m s výkonem 60,01 na samotném chvostu startovního pole, nabité konkurence se ale vůbec nezalekla a po výborném výkonu se může zaslouženě radovat z nového osobního maxima 59,48 a skvělého 12. místa.


Hned v úvodu nedělního programu se ve výškařském sektoru představil hlavní favorit soutěže Oliver Syslo, který před 14 dny zaznamenal v Hustopečích osobák evropských parametrů 204 cm. Oli již v předchozích letech na MČR vybojoval dvě stříbra a bronz, proto do závodu vstupoval s jasným cílem konečně vystoupat na nejvyšší republikový stupínek. Tomu šel od začátku neomylně naproti, když všechny postupné výšky (183 - 187 - 191 - 195 - 198) zdolal s rezervou na první pokus, zatímco jeho soupeři postupně odpadávali. Největší Oliho konkurent, synovec Jardy Báby Jan Tobias Janků, již na výšce 198 úspěšný nebyl, na další postupnou výšku 200 cm tedy Oliver vstupoval již jako novopečený Mistr České republiky. Zde předvedl 3 velmi dobré pokusy, které však i přes velkou rezervu shazoval patama, závod tedy zakončil zápisem 198 cm a mohl se těšit na sladké medailové vyhlášení.


Během Oliverova galapředstavení se na trati opět představil Adam Hruška, tentokrát na dvoustovce. Adam předvedl svůj druhý nejlepší letošní výkon 23,41, jenž stačil na 17. příčku.


V samotném závěru Mistrovství se naše chlapecké trio doplněné o Patrika Filípka chtělo pokusit o malý zázrak na štafetě 4x200 m. Kuba ji rozběhl výborně, Oliver udržel nadějné pozice, poté se však vůbec nepodařila předávka na Patrika a jeho i Adamovou vystoupení tak bylo již jen o čestném doběhnutí. Kluci proťali cíl v čase 1:37,39 na 15. pozici, s dobrou předávkou ale mohli atakovat minimálně 8. příčku.


Celé MČR musíme hodnotit jako velmi vydařené, naši atleti zaslouží velký dík a gratulaci. Poděkování samozřejmě patří i osobním trenérům ze Sportovního gymnázia Ostrava Janě Sobčíkové (Míša a Kuba), Jardovi Vlčkovi (Adam) a Aleši Dudovi (Oliver) :)


Comentarios


bottom of page